درمان گیاهی قند خون بالا :

درمان گیاهی قند خون بالا با دستگاه تست قند خون  ،  تجهیزات پزشکی بی گزند ، بی گزند بمانید

*مهم* معرفی بهترین و آشغال ترین دستگاه قند خون + نوار قند خون  از طریق لینک زیر :

دستگاه تست قند خون 

درمان گیاهی قند خون بالا

افرادی که قند خون آنان بیش از مقادیر نرمال است ، نیاز به استفاده ی مداوم از دارو هایی دارند که این میزان را کاهش دهد . اما در کنار روش های دارویی ، رعایت رژیم غذایی و مصرف برخی غذا ها ، می تواند این رقم را تا حدود چشمگیری کاهش دهد . در واقع کمک گرفتن از مواد غذایی و گیاهان دارویی ، بهترین جایگزین برای مواد شیمیایی است .
یکی از بهترین کاهش دهنده های قند خون ، زنجبیل می باشد . این ادویه ی گیاهی دارای چربی و کربوهیدارت پایین ولی طعمی تند و قوی است . ترکیبات مهم آن شامل آهن ، پتاسیم و فیبر می باشد . حضور این مواد در ترکیب زنجبیل ، آن را تبدیل به یکی از بهترین دارو های گیاهی برای افراد دیابتی و افراد دارای قند خون بالا کرده است .
از طرف دیگر ، زنجبیل دارای شاخصه ی گلیسمی کمی می باشد . به این معنی که به آهستگی جذب می شود . در نتیجه بدن را تحت تاثیر فوری و ناگهانی قرار نمی دهد .
از دیگر مواد مفید برای افراد دیابتی ، می توان به دارچین اشاره کرد . دارچین نقش مهمی در افزایش سوخت و ساز بدن ، افزایش انرژی ، کاهش اشتها ، و نیز کاهش قند خون دارد . مصرف روزانه ی دارچین می تواند تاثیر چشمگیری در کاهش وزن ، چربی و قند خون افراد داشته باشد .

این ادویه را می توان به صورت های مختلف مصرف نمود . از رایج ترین روش های مصرف ، نوشیدن دمنوش دارچین است . برای آماده سازی این دمنوش ، کافیست دارچین پودر شده یا چوب دارچین را در یک فنجان آب جوش ریخته و مدتی در حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید تا به طور کامل دم بکشد . برای طعم دار کردن دمنوش ، عسل طبیعی بهترین گزینه است . البته دمنوش های آماده ی دارچین ( تی بگ ) نیز گزینه ای سریع برای افراد است تا بتوانند در محل کار نیز آن را در سریع ترین زمان آماده نمایند ولی معمولا استفاده از چوب و پودر دارچین تاثیری قوی تر به همراه خواهد داشت .

درمان گیاهی قند خون بالا
درمان گیاهی قند خون بالا

علاوه بر موارد ذکر شده ، برخی میوه ها و سبزیجات نیز کاهنده ی قند خون هستند و مصرف روزانه ی آن ها برای افراد دیابتی مفید خواهد بود . از جمله ی میوه های کاهنده ی قند خون می توان به زالزالک اشاره کرد . میوه ی زالزالک و نیز جوشانده ی آن ، علاوه بر کاهش قند خون ، در سلامت سیستم قلبی و عروقی ، افزایش جریان خون و نیز جلوگیری از لخته شدن خون در مویرگ ها مفید است .
گیاهان موثر در این امر نیز شامل سیر ، تخم کرفس ، زیره ، پونه ، ریحان و جو دو سر هستند ؛ که هر کدام علاوه بر نقش موثر در کاهش قند خون ، می توانند مزایای دیگری نیز به همراه داشته باشند . به عنوان مثال ، جو دو سر علاوه بر کنترل قند خون ، حاوی ویتامین ها ، مواد معدنی و سایر مواد مغذی می باشد ؛ همچنین در کاهش وزن و حفظ سلامت قلب نیز اثرگذار است .

پر فروش ترین دستگاه های تست قند خون کدام است ؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.