نام دیگر قند خون چیست

نام دیگر قند خون چیست ؟ موضوع مورد بحث در این مطلب این است که نام دیگر قند خون چیست؟ ابتدا توضیح مختصری از این بیماری خدمت دوستان عزیز ارائه دهیم.

با دستگاه تست قند خون  ،  تجهیزات پزشکی بی گزند ، بی گزند بمانید
قند خون میزان گلوکز موجود در خون می باشد و بدن می تواند از طریق اعمالی این قند خون را کنترل کند. قند خون باید در محدوده نرمال باشد. در صورتی که از این محدوده تجاوز کند یا پایین تر باشد فرد دچار بیماری هایی می گردد.
که در صورت افزایش قند خون فرد دچار بیماری هیپرگلیسمی و در صورتی که از مقدار مجاز و استاندارد خود بیشتر باشد فرد دچار هیپوگلیسمی میشود مقدار گلوکز خون یا همان قند خون در افراد عادی حدود ۷۰ تا ۱۰۰ صد میلی گرم است. اما در افرادی که دچار بیماری دیابت یا همان بیماری قند خون هستند این مقدار متفاوت می باشد.

بیماری قند خون

دیابت یا همان بیماری قند خون بیماری است که به دلیل عدم توانایی بدن در کنترل گلوکز یا قند خون فرد دچار آن می شود.
در این حالت فرد دچار یکی از سه بیماری زیر می‌شود:

  1. دیابت نوع یک
  2. دیابت نوع دو
  3. دیابت بارداری.

با توجه به آمارهای جهانی حدود ۹ درصد بزرگسالان جهان مبتلا به دیابت هستند. این بیماری که به آن مرض قند نیز گفته می‌شود دارای علائم است.

نام دیگر قند خون چیست ؟
نام دیگر قند خون چیست ؟

علائم بیماری قند خون

این علائم عبارتند از تکرر در ادرار ، نوشیدن بیش از حد آب ، پر خوری کردن، کاهش وزن یا افزایش وزن ، مشکلات بینایی و خستگی مفرط.
در افراد این علائم متفاوتند ولی علائم شایع بیماری قند خون یا دیابت این موارد می باشند.
در صورت عدم کنترل و عدم توجه به علائم این بیماری ممکن است فرد دچار مرگ شود و یا حتی مشکلات بسیار جدی برای وی به وجود بیاید.
در دیابت بارداری نیز توجه به این بیماری اهمیت فراوانی دارد. زیرا در صورت عدم کنترل آن نوزاد نیز دچار دیابت می‌شود.
بنابراین نام دیگر قند خون گلوکز خون می باشد و در صورت تجاوز یا کاهش قند خون از حد مجاز فرد دچار بیماری می شود که نام این بیماری نیز دیابت یا بیماری قند خون یا مرض قند می باشد.

معرفی بهترین و آشغال ترین دستگاه قند خون + نوار قند خون  از طریق لینک زیر :

دستگاه تست قند خون 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.