کنترل قند خون با رژیم غذایی

کنترل قند خون با رژیم غذایی : با دستگاه تست قند خون  ،  بی گزند ، بی گزند بمانید

*مهم* معرفی بهترین و آشغال ترین دستگاه قند خون + نوار قند خون  از طریق لینک زیر :

دستگاه تست قند خون 

کنترل قند خون با رژیم غذایی

کنترل قند خون با رژیم غذایی : قند خون از جمله مواردی است که با حفظ رژیم غذایی مناسب ، براحتی قابل کنترل می باشد . در صورت تشخیص این بیماری در مراحل اولیه و انجام اقدامات لازم ، درمان آن آسان تر بوده و بدون نیاز به دارو های قند خون ، می توان در راستای از بین بردن آن اقدام نمود . مهم ترین مواد غذایی که باعث ایجاد بیماری قند خون بالا می گردند ، مواد غذایی می باشند که شامل :

 • شکر و گلوکز زیاد هستند مثل انواع شیرینی ها
 • مواد غذایی پر چرب
 • مواد غذایی فرآوری شده و فست فود مثل انواع سوسیس و کالباس
 • مواد حاوی کربوهیدرات بالا مثل برنج های بدون سبوس

این مواد غذایی ، اولین و مهم ترین موادی هستند که قند خون را افزایش می دهند . اما با کمک برخی مواد غذایی ، می توان عملکردی متقابل داشته و میزان قند را در خون کاهش داد . برخی از این مواد به راحتی در دسترس بوده و عموم افراد می توانند در راستای تهیه ی آن ها اقدام نمایند . مواد غذایی از جمله :

 • انواع مرکبات :
  مرکبات از جمله پرتقال و گریپ فروت ، از شناخته شده ترین میوه ها برای کاهش قند خون هستند . گریپ فروت گزینه ای عالی برای کاهش قند خون و نیز فشار خون می باشد . این میوه ها با داشتن مقادیر زیاد از فیبر ، ویتامین و آنتی اکسیدان ، علاوه بر کاهش قند خون ، در سلامت عمومی بدن و بهبود سیستم ایمنی نیز تاثیر گذار خواهند بود .
 • سرکه ی سیب :
  سرکه ی سیب شناخته شده ترین ماده برای کاهش چربی خون و تناسب اندام است . اما علاوه بر نقش آن در چربی سوزی ، در کاهش قند خون میز می تواند موثر واقع شود . این ماده می تواند با از بین گلوکز خون تا مقادیر زیادی به جلوگیری از قند خون بالا کمک کند . برخی افراد آن را به صورت محلول ، همراه با آب گرم و عسل میل کرده و برخی دیگر به صورت چاشنی به مواد غذایی مثل سالاد اضافه می کنند .
 • دارچین :
  دارچین از دیگر گزینه های مناسب برای کاهش قند خون است . این ماده به صورت پودر دارچین و یا چوب آن ، در بازار موجود می باشد . بهترین زمان مصرف دارچین ، به صورت ناشتا است که می تواند قند خون پایه را تا حدود زیادی کاهش دهد . دارچین را به چای اضافه کرده و نیم ساعت پیش از صبحانه میل نمایید .
 • توت :
  توت میوه ایست که علاوه بر کاهش قند خون ، گزینه ای عالی برای جایگزینی قند نیز محسوب می شود . توت تازه ، به کاهش قند خون کمک موثری کرده ؛ و علاوه بر این ، توت خشک شده یکی از مواد عالی برای جایگزینی با قند به شمار می رود . بسیاری از افراد هنگام مصرف چای و سایر دمنوش ها ، از توت خشک شده به جای قند استفاده می کنند .
  به طور کلی ، لیست وسیعی از مواد غذایی کاهنده قند خون وجود دارد که با کمک آن ها ، می توان این فاکتور خون را مدیریت کرده و تحت کنترل قرار داد .

*مهم* معرفی بهترین و آشغال ترین دستگاه قند خون + نوار قند خون  از طریق لینک زیر :

دستگاه تست قند خون 

کنترل قند خون با رژیم غذایی
کنترل قند خون با رژیم غذایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.