طول عمر باتری سمعک چقدر است ؟

طول عمر باتری سمعک چقدر است ؟ :  بی گزند مرجع فروش باتری سمعک است

طول عمر باتری سمعک

یکی از اصلی ترین اجزای مربوط به سمعک ، باطری آن به حساب می آید . امروزه باطری های قابل شارژ و چند بار مصرف جهت استفاده در سمعک ها وجود دارد ؛ اما بیشتر مردم کماکان استفاده از باطری های یک بار مصرف را ترجیح می دهند .

به طور کلی طول عمر مفید هر باطری سمعک به مواردی از جمله انرژی مورد نیاز سمعک ، سایز باطری ، . . . بستگی دارد . می توان گفت که باطری های با سایز کوچک ، طول عمر کوتاه تری نسبت به باطری های بزرگ تر دارند . باطری های سمعک طول عمری بین ۵ تا ۱۵ روز دارند ( با توجه به میانگین ۱۶ ساعت مصرف در طول روز ) .
یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر طول عمر باطری سمعک ، سایز باطری می باشد . در زیر طول عمر باطری های سمعک با توجه به سایز آن ها ذکر شده است :

  • سایز ۶۷۵ : بین ۱۰ تا ۱۵ روز .
  • سایز ۳۱۲ : بین ۷ تا ۱۰ روز .
  • سایز ۱۳ : بین ۱۰ تا ۱۵ روز .
  • باتری سمعک شماره ۱۰ : بین ۵ تا ۷ روز .
طول عمر باتری سمعک
طول عمر باتری سمعک

اگر باطری سمعک زود تر از زمان مشخص شده از کار بیفتد ، این احتمال وجود دارد که مشکل از سمعک باشد ، نه باطری . همچنین برند های غیر اورجینال و فیک ، زود تر از برند اصلی منقضی شده و تمام می شوند . لازم به ذکر است که زمان های مشخص شده در بالا ، زمان های تقریبی هستند . راه هایی وجود دارد که با انجام آن ها ، می توان طول عمر مفید باطری های سمعک را افزایش داد .

راهکار های افزایش طول عمر باطری سمعک 

  • در مواقعی که استفاده از سمعک نمی شود ، مانند شب و هنگام خواب ، بهتر است درب باطری باز شود .
  • با باز کردن درب باطری هر گونه رطوبت موجود در محفظه از بین رفته و علاوه بر افزایش طول عمر باطری ، طول عمر سمعک نیز افزایش پیدا می کند .
  • بهتر است باطری ها در دمای اتاق و به دور از هر گونه رطوبت نگهداری شوند . رطوبت می تواند به ساختار باطری سمعک آسیب برساند و زود تر از موعد آن را از کار بیندازد .

در تجهیزات پزشکی بی گزند باتری های زیر موجود است

جهت مشاهده انواع باتری بر روی لینک زیر کلیک کنید

باتری سمعک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.