چگونه فشار خون را کنترل کنیم ؟

چگونه فشار خون را کنترل کنیم ؟ : با دستگاه فشار خون  ، بی گزند ، بی گزند بمانید

*مهم* معرفی بهترین و آشغال ترین دستگاه سنج خون از طریق لینک زیر :

دستگاه فشار خون 

چگونه فشار خون را کنترل کنیم ؟

فشار خون ، یکی از مهم ترین فاکتور های سلامتی بدن است که مستقیما روی ارگان های متفاوتی از بدن تاثیر می گذارد . افزایش فشار خون روی عملکرد قلب ، مغز ، بینایی ، کلیه ها و سایر ارگان های بدن تاثیرات نامطلوبی را ایجاد می کند .
در شرایط عادی ، فشار خون پایین مشکلات خاصی ایجاد نمی کند . به خصوص این که برخی افراد به طور ژنتیکی فشار خون کمتری نسبت به سایر افراد دارند . اما رد صورتی که فشار از حالت عادی بیشتر شد ، نیاز است تا اقدامات لازم در زمینه ی پایین آوردن مجدد آن صورت بگیرد .
فشار خون عادی برای افراد نرمال ۱۲۰ / ۸۰ میلی گرم است . البته این رقم در بین بانوان و آقایان ، در سنین مختلف و بسته به شرایط ، متفاوت می باشد . افزایش این رقم به بیش از ۱۴۰ / ۹۰ نیاز به اقدامات خاصی دارد . گاهی اوقات فشار موقتا و در اثر مصرف برخی غذا ها ، شرایط روحی و … افزایش می یابد و با برطرف شدن وضعیت ، مجددا از بین می رود . ولی در صورتی که این وضعیت برای مدت طولانی مشاهده شد ، نیزا به ایجاد تغییراتی در سبک زندگی ، و رعایت رژیم های خاص می باشد .
افراد چاق ، کم تحرک ، افرادی که مصرف دخانیات و الکل زیادی دارند ، افرادی که به هر دلیل ، روزانه تحت فشار ها و تنش های زیادی هستند ، بیش از سایرین در معرض ابتلا به فشار خون هستند . با توجه به این که درمان این بیماری در مراحل اولیه آسان تر است ، توصیه می گردد افراد به طور منظم و روزانه ، فشار خون خود را چک کنند و در صورت مشاهده ی فشار بیش از مقادیر مجاز ذکر شده ، اقدامات لازم را به عمل آورند .
اصلی ترین عامل جلوگیری کننده از فشار خون ، فعالیت و تحرک است و توصیه می شود افراد حداقل نیم ساعت را به فعالیت های ورزشی متوسط تا سیک بپردازند . این کار علاوه بر کاهش چربی های بدن و تناسب اندام ، فشار های روحی را نیز کاهش می دهد .
علاوه بر این ، نیاز است تا مصرف برخی غذا ها در این شرایط محدود شده و با سایر مواد غذایی جایگزین گردد . مثلا غذا های سرخ شده حاوی روغن زیاد ، با مواد غذایی کم چرب ، آب پز یا کبابی جایگزین گردد . همچنین توصیه می شود با توجه به اهمیت مصرف لبنیات ، لبنیات کم چرب جایگزین انواع پر چرب آن شوند .
غذا هایی حاوی کربوهیدرات زیاد ، فراوری شده ، و … نیز با غذا هایی حاوی فیبر زیاد مثل انواع سبزیجات و میوه جات ، و حاوی ویتامین های ضروری جایگزین گردند .
این کار کمک می کند تا بدون نیاز به دارو های فشار خون ، و تنها با تغییر سبک زندگی ، بتوان فشار خون را به بهترین نحو کنترل و مدیریت نمود .

با یکی از پرفروش ترین دستگاه های فشار خون آشنا شوید :

چگونه فشار خون را کنترل کنیم ؟
چگونه فشار خون را کنترل کنیم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.