چه چیزهایی قند را بالا میبرد

چه چیزهایی قند را بالا میبرد با دستگاه تست قند خون  ،  تجهیزات پزشکی بی گزند ، بی گزند بمانید

*مهم* معرفی بهترین و آشغال ترین دستگاه قند خون + نوار قند خون  از طریق لینک زیر :

دستگاه تست قند خون 

چه چیزهایی قند را بالا میبرد

رژیم غذایی رایج در بین ایرانیان ، رژیمی ست که سرشار از مواد قندی ، چربی و کربوهیدرات است . این مواد برای افرادی که مبتلا به بیماری های قند خون و دیابت هستند ، بدترین نوع تغذیه محسوب می شود . روزانه غذا های زیادی مصرف می شود که ناخواسته ، مقدار قند خون را تا حدود زیادی افزایش می دهد . این وضعیت برای افرادی که از لحاظ سلامتی در وضعیت نرمال هستند ، معمولا مشکلات خاصی ایجاد نمی کند ؛ ولی مصرف همین خوراکی ها توسط افراد دیابتی ، خطرات زیادی به همراه خواهد داشت .
بهتر است همواره لیستی از خوراکی ها و نوشیدنی های افزایش دهنده ی قند را در ذهن داشت ، تا از مصرف آن ها همواره پرهیز نمود .

  • غذا هایی که طعم شیرین دارند
  • غذا های حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات
  • سبک زندگی ناسالم

از مهم ترین عوامل افزایش دهنده ی قند خون هستند .
سبک زندگی ناسالم یعنی مصرف غذا بدون تحرک و ورزش ، و نیز استرس و اضطراب ، مهم ترین شاخصه های زندگی نا سالم هستند . توصیه می شود افراد حداقل روزانه ۳۰ دقیقه به فعالیت های ورزشی بپردازند . این کار علاوه بر این که قند خون را کاهش می دهد ؛ استرس و تنش های روحی را نیز از فرد دور می کند .

علاوه بر این ، توصیه می شود برنامه ریزی منظمی برای زندگی تدارک دید و طبق آن عمل نمود . خواب و استراحت کافی ، ساعت زمانی منظم برای صرف غذا ، فعالیت روزانه و … همگی می توانند روی سلامت اثر گذار باشند .
از دیگر عوامل اصلی در افزایش قند خون ، مصرف غذا های نامناسب است . غذا هایی مثل انواع نان سفید و برنج ، غذا های چرب ، غذا های فراوری شده ، شیرینی ها ، نوشیدنی های قندی و … ، از جمله اصلی ترین افزایش دهنده های قند خون هستند .
برنج حاوی مقادیر زیادی کربوهیدرات است . توصیه می شود در صورت تمایل به مصرف برنج ، از برنج های حاوی سبوس استفاده شود . همچنین برای حفظ ارزش غذایی آن ، برنج را نه به صورت آبکش شده بلکه به صورت کته ، پخته و میل کنید .
نان سفید نیز از خوراکی هایی ست که ارزش غذایی کمی داشته و بهتر است با انواع نان های حاوی سبوس مثل سنگک و لواش سبوس دار جایگزین شود .

خوراکی های چرب ، به نوبه ی خود نقش مهمی در افزایش قند خون دارند . چربی علاوه بر افزایش قند خون ، در بافت ها و عروق بدن نیز تاثیرات نا مطلوبی گذاشته و سلامت را تحت تاثیر قرار می دهد . افرادی که در تلاشند قند خون خود را کاهش دهند ، باید غذا های چرب و سرخ شده را با غذا های آب پز ، کبابی و بخارپز شده جایگزین نمایند . در صورت استفاده از روغن ، روغن های طبیعی مثل روغن زیتون بهترین جایگزین هستند .
لبنیات پر چرب ، غذا های فراوری شده مثل سوسیس و کالباس ، انواع فست فود ها ، همگی از دیگر خوراکی های مضری هستند که افراد دیابتی باید بشدت از مصرف آن ها پرهیز کنند .

با پر فروش ترین دستگاه های تست قند خون آشنا شوید :

چه چیزهایی قند را بالا میبرد
چه چیزهایی قند را بالا میبرد

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.