عوارض قند خون بالای ۵۰۰

عوارض قند خون بالای ۵۰۰ : با دستگاه تست قند خون  ،  تجهیزات پزشکی بی گزند ، بی گزند بمانید

عوارض قند خون بالای ۵۰۰ چیست ؟

عوارض قند خون بالای ۵۰۰ : قند خون یکی از بیماری هایی است که متاسفانه در کشور ما بیشتر افراد دچار آن هستند. از عواملی مثل بی تحرکی، پرخوری و عدم رعایت رژیم غذایی می‌تواند دلیل این بیماری باشد. در این مطلب نیز قصد داریم در رابطه با عوارض قند خون بالای ۵۰۰ صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

  • اگر فرد مبتلا به دیابت از از این بیماری اطلاعات کافی نداشته باشد و همچنین رژیم غذایی خود را رعایت نکند مسلمان دچار عوارض بسیار شدیدی می شود.
  • ممکن است این فرد دچار بیماری‌های مربوط به اعضای اصلی بدن مثل چشم، کلیه، قلب و عروق شود و حتی در مواردی این بیماری باعث مرگ و میر نیز می شود.
  • مهمترین عارضه این بیماری مربوط به چشم می باشد. افرادی که دارای دیابت می باشند در صورت عدم رعایت ممکن است سلامت چشم خود را از دست دهند.
    همچنین دیابت بر روی شبکیه چشم نیز تاثیر مستقیم دارد. اگر فرد قند خون خود را کنترل و به توصیه‌های پزشک توجهی نکند متاسفانه سلامت چشم خود را از دست خواهد داد.
  • مورد دیگر در رابطه با عوارض مربوط به قند خون بالا بیماری های کلیوی است. افراد دیابتی معمولاً پس از مدت ها دچار اختلال در روند کار کلیه خود می شوند.
  • در این بیماران کلیه آلبومین را دفع میکند. افراد مبتلا به بیماری قند خون باید به طور مرتب سلامت کلیه خود را چک کنند.
  • دیابت بر سایر اعضای بدن نیز تاثیر می گذارد. همانطور که می دانید این بیماری ناشی از عدم تولید مقدار کافی انسولین در خون می باشد.

عوارض قند خون بالای ۵۰۰ بر سایر اعضای بدن

دیابت قابل کنترل و پیشگیری است اما اگر کمی به آن بی توجهی شود اثرات منفی بر روی بدن و زندگی سلامت فرد خواهد داشت. افرادی که دارای قند خون بالای ۵۰۰ هستند پوستشان دچار آسیب می شود و لکه های تیره بر روی پوست ایجاد می شوند. البته این نواحی دارای درد نیستند و فقط قابل مشاهده اند.
همچنین بیماری دیابت بر قلب نیز تاثیر دارد. این بیماری بر روی سلامت قلب و عروق تاثیر بسزایی دارد.
افرادی که به قند خون بالا مبتلا هستند به این مورد تاکید می‌کنند که در پاهای خود احساس سوزن سوزن شدن و بی حسی دارند. باید این بی‌حسی را جدی گرفت و جهت درمان به پزشک مراجعه کرد.
متاسفانه بسیار شنیده می شود که افراد مبتلا به دیابت در اثر عدم کنترل و رعایت پای خود را از دست می دهند.
همانطور که در ابتدا اشاره شد قندخون بر چشم نیز تاثیر دارد. که یکی از علائم آن ضعف بینایی است و حتی در مواردی فرد مبتلا چشم خود را از دست می دهد و دیگر قادر به دیدن نیست.
افراد باید نسبت به بیماری دیابت حساس باشند و مواردی را در جلوگیری و پیشگیری از این بیماری رعایت کنند.
افرادی که نشانه هایی مثل تکرر ادرار ، تشنگی ، سردرد ، گرسنگی و دید مبهم دارند می توانند به پزشک مراجعه کنند تا از عدم ابتلا به بیماری قند خون مطمئن شوند.

عوارض قند خون بالای 500
عوارض قند خون بالای ۵۰۰

توصیه های پزشک در قند خون بالای ۵۰۰

پزشک مربوطه و متخصص در این زمینه علاوه بر تجویز داروهای مورد نیاز راهکارهایی را جهت کاهش قند خون به بیمار ارائه می دهد.
علاوه بر مصرف دارو می توان از روش هایی مثل ورزش و کنترل روزانه قند خون با استفاده از دستگاه این بیماری را تا حدود زیادی کنترل کرد.
از عوارض قند خون بالای ۵۰۰ می‌توان به لرز ، زیاد شدن ضربان قلب و سرگیجه نیز اشاره کرد. هرچه قندخون شما زیاد تر باشد این علائم و عوارض نیز بیشتر خواهد بود.
همانطور که در ابتدای متن نیز اشاره شد زیاد شدن قند خون در بیماران دیابتی باعث می شود که اعضای اصلی درگیر شوند و عملکرد صحیح خود را از دست بدهند و باعث سایر بیماری‌های خطرناک شود.

کم آبی و قند خون بالای ۵۰۰

یکی دیگر از عوارض قند خون بالای ۵۰۰ این است که بدن فرد دچار کم آبی میشود و این کم آبی می تواند تاثیرات منفی بر روی پوست و بدن انسان داشته باشد .
در این حالت در صورت افزایش قند خون افرادی که از انسولین استفاده می‌کنند آب از دست رفته بدنشان جایگزین میشود. عارضه مهم بعدی این است که در صورتی که به مدت طولانی قند خون فرد بیش از ۵۰۰ باشد ممکن است به کمای دیابتی وارد شود و در نهایت باعث مرگ فرد می شود.
در این حالت به دلیل ضعف و کمبود انرژی بدن از ذخیره های چربی به عنوان سوخت استفاده می نماید که این روند نیز برای بدن ضرر دارد.
در صورتی که این مقدار قند خون کنترل نشود باعث می شود که فرد قند خون اضافی خود را از طریق ادرار دفع کند که در این حالت نیز مشکلاتی برای بیمار به وجود می آید.
از دیگر عوارض این بیماری می توان به احساس خستگی اشاره کرد. افرادی که برای درمان دیابت خود نیاز به انسولین دارند این حالت را بیشتر تجربه می کنند.
در واقع به دلیل اینکه انرژی سلول ها فراهم نمی گردد فرد اکثراً احساس خستگی می کند. جهت درمان آن باید قند خون کنترل شود و همچنین تحرک زیاد صورت گیرد.
مشکل بعدی دیگر مربوط به گوارش می باشد. این بیماری می تواند به عصب واگ نیز آسیب وارد کند. اگر این عصب دچار آسیب گردد مسلما حرکت غذا در دستگاه گوارش دچار مشکل میشود و در صورت عدم عملکرد درست این ناحیه ماهیچه های معده و روده نیز به درستی کار نمی کنند و فرد دچار مشکلات گوارشی می شود. که علائم آن عبارتند از استفراغ ، تهوع ، کاهش وزن ، نفخ شکم ، از دست دادن اشتها، اسپاسم دیواره ی معده ، بازگشت غذا از معده به مری.

کنترل قند خون 

یکی از روش های جلوگیری از مرض شکر کنترل مداوم قند خون است ، دستگاه های تست قند خون خانگی یکی از دستگاه های مهم و ضروری برای تمام خانوتاده های ایرانی هست که از طریق سایت بی گزند هم دستگاه هم نوار آن ها را می توانید تهیه کنید

 

سخن آخر عوارض قند خون بالای ۵۰۰

با توجه به موارد گفته شده در این مطلب می‌توان نتیجه گرفت که کنترل و رعایت برخی از نکات در پیش گیری و درمان دیابت بسیار راحت تر می باشند.
این بیماری اگر به خوبی کنترل شود باعث صدمات زیادی به فرد می‌شود. همانطور که نیز گفته شد در بیماری دیابت در مواردی ممکن است فرد جان خود را نیز از دست بدهد یا دچار مشکلات جدی در اعضای اصلی بدن خود شود مثل کلیه چشم و…
بنابراین سعی کنید در صورت ابتلا به این بیماری با کنترل رژیم غذایی‌تان و همچنین مصرف داروهای تجویز شده به روند بهبود خود کمک نمایید تا دچار مشکلات جدی ترین نشوید.

معرفی بهترین و آشغال ترین دستگاه قند خون + نوار قند خون  از طریق لینک زیر :

دستگاه تست قند خون 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.