طرز تهیه و طریقه مصرف دارچین برای کاهش قند خون

طرز تهیه و طریقه مصرف دارچین برای کاهش قند خون  : با دستگاه تست قند خون  ،  بی گزند ، بی گزند بمانید

*مهم* معرفی بهترین و آشغال ترین دستگاه قند خون + نوار قند خون  از طریق لینک زیر :

دستگاه تست قند خون 

طرز تهیه چای دارچین برای دیابتی ها

طرز تهیه چای دارچین برای دیابتی ها : دارچین یکی از ادویه های با طعم قوی و طبع گرم است . دارچین خوراکی از بخش های داخلی چوب این گیاه تهیه می شود و در انوع مختلفی در بازار موجود می باشد . انواع رایج مورد استفاده از آن به شکل چوب های باریک دارچین ، و پودر می باشند .
دارچین یکی از بهترین گزینه ها برای کاهش قند خون ، کاهش اشتها ، افزایش انرژی بدن ، افزایش سوخت و ساز و متابولیسم و … می باشد . طبق توصیه ی پزشکان ، مصرف روزانه و منظم دارچین و دمنوش های حاوی دارچین ، یکی از بهترین نوشیدنی ها برای افرادیست که دارای بیماری دیابت و قند خون بالا می باشند .
در صورت تمایل به مصرف نوشیدنی های دارچینی ، روش های مختلفی وجود دارد . ساده ترین روش ، این است که یک برش چوبی دارچین را درون یک فنجان چای سیاه قرار داده و اجازه دهید تا مدت ۱۰ دقیقه باقی بماند تا کامل دم بکشد . برای شیرین کردن طعم این چای ، می توانید از عسل استفاده کنید . عسل گرچه یک شیرین کننده ی قوی است ؛ اما برای بیماران دیابتی کمترین میزان خطر را به همراه دارد . چرا که فاقد گلوکز های خطرناک است .
از دیگر روش های رایج برای مصرف دارچین ، دمنوش دارچین است . برای تهیه ی این دمنوش ، می توانید از آب جوش بجای چای استفاده کنید . یک چوب دارچین را درون آب جوش قرار دهید و اجازه دهید تا کاملا دم بکشد . سپس همراه با عسل میل نمایید . برخی افراد در این شرایط بجای چوب دارچین از پودر آن استفاده کنند . نوع پودری دارچین ، خواصی همانند چوب آن داشته و تغییری در خواص وی وجود ندارد .
برخی دمنوش ها ، به صورت ترکیبی تولید شده اند و به صورت تی بگ در بازار موجود هستند . به این صورت که هر کیسه ای این دمنوش ها حاوی دارچین و برخی دیگر از ترکیبات کاهنده ی قند خون می باشد . به عنوان مثال ، دمنوش های زنجبیل و دارچین یکی از قوی ترین کاهنده های قند خون هستند . این دمنوش با شاخص گلیسمی پایین ، یکی از گزینه های عالی برای افرادیست که از قند خون بالا رنج می برند . دقت داشته باشید که با با توجه به طبع گرم دارچین ، ممکن است عوارض کمی همچون خارش گلو مشاهده شود که بهتر است برای از بین بردن این علائم ، از عرقیجاتی با طبع خنک استفاده شود .

 

طرز تهیه چای دارچین برای دیابتی ها
طرز تهیه چای دارچین برای دیابتی ها

طریقه مصرف دارچین برای کاهش قند خون

طریقه مصرف دارچین برای کاهش قند خون : قند خون بالا و دیابت ، یکی از اصلی ترین بیماری های رایج در بین ایرانیان است . چرا که در کنار وراثت ، رژیم غذایی پر چرب و پر کربوهیدارت تبدیل به عادت غذایی اکثر افراد شده ؛ همچنین زندگی اپارتمان نشینی و کاهش تحرک نیز در کنار این عوامل ، محیط را برای افزایش قند خون بدن فراهم نموده است . به خصوص در سال های اخیر و گسترش شیوع بیماری کرونا ، میزان تحرک افراد به حداقل رسیده است .
این عوامل ، با افزایش وزن و چربی های مضر بدن ، باعث شده تا شرایطی برای قند خون بالا ایجاد شود .

طرز تهیه چای دارچین برای دیابتی ها
طرز تهیه چای دارچین برای دیابتی ها

قند خون بیماری است که در مراحل اولیه ، علائم خاصی بروز نمی دهد . در نتیجه فرد ممکن است تا مدتها متوجه حضور این بیماری در بدن خود نگردد . به همین علت ، توصیه می شود همواره میزان قند خون را بررسی نمود تا در صورت بروز عوارض ، بتوان با کمک روش های خانگی و اولیه ، این بیماری را کنترل نمود .
مواد غذایی بسیاری هستند که معمولا در تمامی خانه های ایرانی موجود بوده و می توانند در کاهش قند خون تاثیر چشمگیری داشته باشند . یکی از این مواد ، ” دارچین ” است . دارچین نوعی ادویه است که به هضم غذا ، کاهش قند خون و نیز افزایش طعم غذا کمک می کند .
دارچین با مکانیسم های خاص خود ، قند خون را کاهش می دهد ؛ اولین مکانیسم اثر این ماده ، بر روی تنظیم سطوح انسولین و جلوگیری از مقاومت بدن نسبت به انسولین می باشد . در کنار این عامل ، افزایش متابولیسم گلوکز در کبد را نیز تحت تاثیر قرار می دهد .
برای مصرف دارچین و افزودن ان در رژیم غذایی ، از روش های متفاوتی می توان کمک گرفت . دارچین به صورت چوب دارچین ، پودر و نیز کپسول های حاوی پودر دارچین موجود می باشد . چوب دارچین گزینه ای مناسب برای افرادیست که مایل هستند دارچین را همراه با دمنوش و چای مصرف کنند . می توان یک عدد چوب دارچین را در استکان چای قرار دهید و فرصت دهید تا مواد آن جذب چای شود .
از دیگر روش های مصرف دارچین ، بصورت پودر است . می توانید یک قاشق چایخوری دارچین را در یک استکان اب جوش ریخته و فرصت دهید تا دم بکشد . برای مصرف این دو روش دارچین ، می توانید از مواد شیرین غیر مضر مثل عسل استفاده کنید .
برای افرادی که از طعم دارچین لذت نمی برند ، می توانند از کپسول های دارچین استفاده کنند . این کپسول ها حاوی پودر طبیعی دارچین هستند که مشابه با سایر کپسول ها باید با آب فراوان میل شود .
دقت داشته باشید که هنگام مصرف دارچین ، از سایر مواد قندی استفادع نشود . به عنوان مثال ، مصرف کیک ها و شیرینی های دارچینی ، نه تنها هیچ تاثیری بر جای نخواهد گذاشت ، بلکه قند خون را افزایش نیز می دهد .
مصرف آن در ساعات ناشتا ، می تواند کاهش چشمگیری در سطح قند خون داشته باشد .

 

*مهم* معرفی بهترین و آشغال ترین دستگاه قند خون + نوار قند خون  از طریق لینک زیر :

دستگاه تست قند خون 

طریقه مصرف دارچین برای کاهش قند خون
طریقه مصرف دارچین برای کاهش قند خون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.