شکم بند لاغری

شکم بند لاغری : بی گزند بمانید !

شکم بند لاغری

احتمالا تا به حال بسیاری از شما به فکر استفاده از شکم بند برای لاغری بوده اید. اما ممکن است سوالات زیادی در این مورد برای شما به وجود امده باشد که یکی از این سوال ها این است که شکم بند واقعا باعث لاغری شکم و یا پهلو خواهد شد یا خیر؟
در این مطلب قرار است اطلاعات شما را در مورد این نوع شکم بند ها افزایش دهیم و موارد مهم مربوط به آن ها را بیان کنیم.
عملکرد اصلی شکم بند های لاغری، لاغر کردن شکم و کاهش سایز دور کمر می باشد. زمانی که شکم بند ها را می پوشید متوجه خواهید شد که سایز دور کمر شما چقدر کاهش پیدا کرده است. البته ممکن است بر روی هر مدل از شکم بند ها مقدار کاهش سایز نیز درج شده باشد.
شکم بندها بر اساس استایل و سایزی که انتخاب می کنید، ممکن است فرم دهی متفاوتی به بدن شما بدهند. اما به طور کلی هدف اصلی انها کاهش سایز شکم و دور آن می باشد.

"<yoastmark

به زبان ساده شکم بند یک لباس لاغر کننده شکم و دور کمر می باشد که به صورت نیم تنه ای پوشیده می شود تا خط کمر را بکشد و شکلی کوچکتر از کمر را نشان دهد. این نوع شکم بند ها استایل شما را شبیه ساعت های شنی نشان می دهند. شکم بند های لاغری در چندین سبک مختف وجود دارند و از مواد تشکیل دهنده متفاوتی نیز ساخته شده اند.
اگر شکم بند ها را برای کاهش سایز دور کمر خود انتخاب می کنید، باید چندین نکته را مد نظر داشته باشید.

  • در ابتدا باید بدانید که چگونه شکم بند خود را بپوشید. آیا آن را زیر لباس، روی لباس و یا به تنهایی می پوشید؟
  • ثانیا می بایست درباره ظاهری که بعد از پوشیدن آن می خواهید داشته باشید نیز فکر کنید. به طور مثال می خواهید شکم بند شما نازک و ظریف باشد و زیر لباس پنهان شود و یا اینکه با دیده شدن آن مشکلی ندارید؟

تمام این موارد در انتخاب نوع شکم بند تاثیر گذار می باشد.
برخی از شکم بند ها نیز برای لاغری و کاهش سایز دائمی طراحی نشده اند و فقط زمانی که آن ها را می پوشید می توانید اندام زیباتری داشته باشید.

شکم بند های لاغری چگونه باعث لاغر شدن شکم خواهند شد؟

معمولا زمانی که چیزی ضخیم روی شکم شما قرار میگیرد، طبیعی است که در ان ناحیه بیشتر عرق کنید که همین امر باعث کاهش وزن و آب شدن چربی های شکم می شود. البته این کار به تنهایی نمی تواند به طور ۱۰۰ درصد باعث کوچک شدن شکم شما شود و بهتر است همراه با استفاده از شکم بند ها، رژیم غذایی مناسب و ورزش را نیز رعایت کنید.

"<yoastmark

نحوه پوشیدن شکم بند های لاغری:

اگر قصد دارید برای لاغر شدن از شکم بند استفاده کنید، بهتر است که چندین نکته را به خاطر داشته باشید.

  1. اول از همه بهتر است که برای به دست آوردن نتیجه بهتر شکم بند را روی هیچ لباسی نپوشید. در این صورت شکم بند می تواند تاثیر بهتری بر روی لاغر شدن شکم شما داشته باشد. در این صورت شکم بند ها هم به کوچک شدن موقتی سایز شما کمک خواهند کرد و همچنین باعث آب شدن چربی های شکم و پهلوی شما می کنند.
    مطمئنا زمانی که شکم بند پوشیده اید، فشار ان را بر روی شکم و معده خود حس می کنید. یکی از کارهایی که شکم بند برای شما انجام می دهد و به لاغر شدن کمک می کنند، کاهش دادن حجم معده شما می باشد. در این صورت است که کم کم اشتهای شما برای خوردن غذا کم شده و در واقع از این طریق وزن شما کاهش پیدا می کند.
  2. شکم بند ها تنها برای آب کردن چربی های شکم نیستند. این محصولات می توانند به آب کردن چربی های پهلو نیز کمک کنند. در واقع چربی های پهلو و شکم آخرین چربی هایی هستند که در هنگام ورزش و رژیم غذایی از بین می روند. پس بهتر است که با کمک گرفتن از این نوع محصولات به آب کردن آنها کمک کنیم.
  3. همانطور که می دانید شکم بند ها تنها برای لاغری استفاده نمی شوند. اگر فرم بدن شما آنگونه که می خواهید نیستند و شکم و پهلوی شما ظاهری نامناسب برای شما به وجود اورده است، می توانید با استفاده از شکم ظاهر مناسب تری داشته باشید و لباس های مورد علاقه خود را بپوشید.
  4. شکم بند ها می توانند به بهبود وضعیت بدنی شما نیز کمک کنند. به طور مثال زمانی که طولانی مدت پشت میز نشسته اید و یا در حال بلند کردن وسایل سنگینی هستید، درد و خستگی کمتری را احساس خواهید کرد، چرا که عضلات شما در جای ثابتی قرار گرفته است و این نوع شکم بند ها مانع خم شدن و یا قوز کردن شما خواهد شد. حتی اگر کمر درد دارید، این نوع شکم بند ها می توانند به کاهش درد کمر و پشت شما کمک کنند.

"<yoastmark

معایب شکم بند های لاغری:

علاوه بر داشتن مزایای بسیار، شکم بند ها معایبی نیز دارند که در اینجا به برخی از انها اشاره می کنیم.

  1. یکی از مشکلاتی که ممکن است در اثر استفاده از شکم بند برای شما پیش بیاید، مشکلات پوستی می باشد. اگر برای زمانی طولانی از شکم بند ها استفاده می کنید، ممکن است پوست شکم و پهلوی شما ملتهب شده و باعث ایجاد قرمزی و یا حتی سوختگی شود.
  2. هنگام استفاده از شکم بند های بدن شما بسیار عرق می کند و همین امر باعث می شود آب بدن شما کم شود. ممکن است شما به این مسئله توجهی نداشته باشید و متوجه از دست رفتن آب بدن خود نشوید که در این صورت ممکن است مشکلات مختلفی از جمله خشکی دهان، سردرد، سرگیجه، اختلال در عملکرد کلیه و … برای شما پیش بیاید.

به طور کلی سعی کنید زمانی که شکم بند خریداری می کنید از سایز مناسب آن مطمئن باشید. هنگام خرید دقت کنید که سایز بزرگتر از خودتان را خریداری نکنید چرا که شکم بند های گشاد تاثیری بر لاغری شما نخواهند داشت.