درمان قند خون عصبی

درمان قند خون عصبی : با دستگاه تست قند خون  ،  تجهیزات پزشکی بی گزند ، بی گزند بمانید

*مهم* معرفی بهترین و آشغال ترین دستگاه قند خون + نوار قند خون  از طریق لینک زیر :

دستگاه تست قند خون 

روش های درمان قند خون عصبی

درمان قند خون عصبی : در شرایطی که بدن تحت استرس ، فشار های عصبی و اضطراب باشد ، هورمون هایی در بدن ترشح می شود که منجر به افزایش قند خون می گردد . این افزایش قند خون در واقع نوعی واکنش بدن به شرایط پر استرس است . البته استرس های موقتی این تاثیر را ایجاد نمی کنند ؛ بلکه با تداوم شرایط تنش به مدت طولانی ، این نوع دیابت ایجاد می شود .
دیابت عصبی می تواند عوارضی همچون بیماری های قلبی ، فشار خون ، افسردگی و سایر مشکلاتی از این قبیل را به همراه داشته باشد . در صورت درمان به موقع ، این بیماری قابل کنترل و مرتفع شدن است . اما در افرادی که از پیش ، دارای بیماری دیابت هستند ، اضطراب و تنش های طولانی مدت ، بیماری را تشدید کرده و درمان آن به مراتب پیچیده تر خواهد شد .

در افراد غیر دیابتی ، سطح قند خون ناشتا در بین رقم های ۱۰۰ تا ۱۲۵ میلی گرم بر دسی لیتر ، می تواند علائم پیش دیابت باشد و در این شرایط نیاز است تا فرد فورا به پزشک مراجعه نموده و درمان های لازم را آغاز نماید . معمولا اولین توصیه ی پزشکان پیش از تجویز دارو های شیمیایی ، پرهیز از شرایط استرس زا و شروع مصرف غذا های کاهنده ی قند خون است . برخی از غذا ها علاوه بر نقش مفید آن ها در کاهش قند خون ، می توانند در کاهش استرس و تمدد اعصاب نیز موثر واقع شوند .

درمان قند خون عصبی
درمان قند خون عصبی

از مواد غذایی مفید در درمان دیابت عصبی ، می توان به انواع عرقیات همچون عرق دارچین ، عرق گردو ، دمنوش زیره و … اشاره کرد . البته برخی از این موارد ، تاثیر شدیدی داشته و افرادی که از پیش دارای بیماری های زمینه ای همچون بیماری های قلبی ، عصبی و … هستند ، نباید بدون مشورت با پزشک آن ها را مصرف نمایند .

دارچین از موثر ترین مواد غذایی ست که در کاهش قند خون تاثیر چشمگیری دارد . مصرف دارچین به صورت دمنوش های پودر دارچین و یا چوب آن ، حتی در بین افرادی که مبتلا به دیابت نمی باشند نیز رواج بسیاری دارد . مصرف این دمنوش در هنگام ناشتا می تواند قند خون را تا حدود زیادی کاهش داده ، علاوه بر این ، سطج انرژی بدن را نیز افزایش داده و چربی سوزی را نیز به همراه خواهد داشت .
سیر از دیگر مواد غذایی ست که علاوه بر کاهش قند خون ، در کاهش کلسترول خون نیز موثر است .
برخی ادویه ها نیز در درمان این بیماری از اهمیت بالایی برخوردارند . رزماری ، زنجبیل ، زردچوبه و … ، همگی از ادویه های پر طرفدار و در عین حال ، کاهنده ی قند خون هستند . این ادویه ها سرشار از انتی اکسیدان ، ترکیبات ضد التهاب و ضد باکتریایی هستند که به تنظیم و تعادل سطح قند خون کمک شایانی می کنند . این ادویه های قوی دارای طعم تند و در عین حال دلنشینی هستند که مصرف آنان در بین ایرانیان نیز رواج زیادی دارد .
جدا از تنظیم رژیم غذایی ، توصیه می شود این افراد روزانه ساعاتی را به فعالیت های ورزشی هوازی اختصاص دهند . ورزش های هوازی علاوه بر تنظیم قند خون و کاهش آن ، کمک می کنند تا هورمون های بدن نیز تعادل پیدا کرده و استرس و فشار های عصبی تا حدود زیادی کاهش پیدا کند .

پر فروش ترین دستگاه های تست قند خون کدام است ؟

همانطور که می دانید داشتن یک دستگاه تست قند خون دقیق و مناسب در هر حانه ای ضروری است از طریق لینک های زیر می توانید با پر فروش ترین دستگاه های تست قند خون خانگی آشنا شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.