انگشت بند طبی پا

انگشت بند طبی پا : بی گزند بمانید 

انگشت بند طبی پا

انگشت بند طبی پا : یکی از مشکلاتی که ممکن است بیشتر خانم ها با آن مواجه شوند فشرده شدن انگشتان پا بر روی یکدیگر و مایل شدن انگشت شست به سمت انگشتان دیگر پا می باشد. این عارضه بیشتر به علت پوشیدن کفش های نامناسب و تنگ رخ خواهد داد. البته دلایل دیگری نیز وجود دارند که ممکن است باعث به وجود آمدن این علائم در پای زنان و مردان شود که در ادامه خواهیم گفت. اما

راه مناسب برای از بین بردن چنین عارضه ای چیست؟

این عارضه با نام پزشکی هالوکس والگوس و یا همان انحراف شست پا شناخته میشود.

اما چگونه متوجه شویم که به انحراف شست پا دچار شده ایم؟

معمولا زمانی که افراد به این گونه مشکلات دچار میشوند درد بسیاری را در ناحیه شست پای خود حس میکنند که از مهم ترین علائم آن تغییر شکل شست پا به سمت انگشتان دیگر می باشد به طوری که انگشت شست پای شما بر روی انگشت بعدی شما قرار میگیرد. در این صورت علاوه بر دردی که مجبور به تحمل آن هستید، ظاهر نامناسب آن نیز باعث آزرده خاطر شدن شما خواهد شد.
در این صورت یافتن کفش هایی مناسب که بتوان به درستی و به طور کامل پای افراد را پوشش دهد، دشوار خواهد بود. پس بهتر است که این موضوع از ریشه حل شده و به فکر درمان آن باشید.

انگشت بند طبی پا
انگشت بند طبی پا

عارضه انحراف شست پا چگونه رخ میدهد؟ 

عوامل بسیار زیادی میتواند باعث بروز چنین مشکلی در خانم ها و آقایان شود. همانطور که در ابتدا گفته شد خانم ها با پوشیدن کفش های پاشنه بلند، نوک تیز و تنگ می توانند این مشکل را برای خود تشدید کنند. اما همیشه این مشکل به دلیل استفاده از کفش های نامناسب نمی باشد و ممکن است دلایل دیگری از جمله دلایل ژنتیکی، شکستگی ها و آسیب های مداوم، رگ به رگ شدن و بیماری های مفصلی داشته باشد.
در مراحل اولیه این عارضه، شما تنها شکل منحرف شدن شست پای خود و بیرون زدن استخوان آن قسمت را میبینید و حتی ممکن است به دلیل نداشتن درد به پزشک مراجعه نکنید. اما در صورتی که این مشکل به مراحل پیشرفته تر برسد علاوه بر درد شست پا، دردی که انگشت شست پای خمیده بر روی انگشت دیگر پا وارد میکند، تحمل افراد را تمام کرده و آنها را مجبور میکند تا به پزشک مراجعه کند.

درمان هالوکس والگوس چیست؟  انگشت بند طبی پا

پزشکان درمان های مختلفی را برای این عارضه به بیماران خود پیشنهاد میکنند که یکی از آنها استفاده از انگشت بند های طبی می باشد. استفاده از این انگشت بند ها می تواند انگشت هایی را که روی هم قرار گرفته را فاصله دهد و دردهای ناشی از آن را کاهش دهد.
این انگشت بند های طبی به راحتی قابل استفاده هستند و شما می توانید با پوشیدن آنها، کفش های مناسب و مورد علاقه خود را نیز بپوشید.
با استفاده از انگشت بند طبی پا، فشاری که انگشت های شست و انگشت کناری آن بر روی یکدیگر وارد میکنند، از بین می رود و به مرور زمان انگشت شست پای شما به جای اول خود بازگشته و درد های مزمن آن نیز کاهش پیدا میکند.
البته علاوه بر استفاده از این نوع انگشت بند های طبی، نیاز است که شما کفش و یا صندل های مناسب و گشاد تری نیز بپوشید تا به درمان این مشکل کمک کنید.
در صورتی که در همان ابتدای بروز این مشکل از انگشت بند های طبی استفاده کنید، به راحتی میتوانید جلوی پیشرفته شدن این مشکل را بگیرید و انگشتان خود را به حالت اولیه بازگردانید و دیگر درد های مزمن آن را تجربه نکنید.
این انگشت بند های طبی بافتی نرم دارند و به راحتی انگشت های شما را در جای مناسب خود قرار میدهند. حتی می توانید علاوه بر روز، در طول شب و در هنگام خواب نیز از این انگشت بند های طبی استفاده کنید و بعد از استفاده منظم، تاثیر آن را بر روی انگشتان پای خود ببینید.

انگشت بند طبی پا
انگشت بند طبی پا

حرکات کششی بعد از استفاده از انگشت بند طبی پا :

بهتر است بعد از استفاده از انگشت بند های طبی و پوشیدن کفش های مناسب، روند درمان خود را سرعت بخشید و با انجام حرکات کششی انگشتان پای خود، سریع تر از حد معمول انگشتان خود را به حالت اولیه و درست بازگردانید.
یکی از این حرکاتی که می تواند به شما کمک کند تا درد موجود در ناحیه انگشتان پای خود را کمتر کنید، حرکات خم کردن انگشتان به جلو و بالعکس خم کردن انگشتان به عقب و تمرین مداوم این حرکت می باشد. این حرکت می تواند برای مفاصل انگشتان پای شما بسیار مفید باشد.
یکی دیگر از تمرین هایی که می توانید در جهت کاهش درد و شکل گیری مناسب حالت انگشتان پای خود انجام دهید این است که بر روی زمین بنشینید، کف پای خود را روی زمین قرار دهید، پاشنه پای خود را روی زمین ثابت نگه دارید و در همین حالت انگشتان پای خود را بلند کرده و و آن ها را باز کنید و با فاصله از یکدیگر نگه دارید. برای هر پای خود این تمرین را جداگانه و برای ۲۰ بار تکرار کنید.
انجام این حرکات کششی به همراه استفاده از انگشت بند های طبی و همچنین استفاده از کفش های مناسب می تواند از پیشرفته شدن این مشکل و انجام عمل های جراحی جلوگیری کند.

بی گزند
بی گزند

آیا جلوگیری از بروز چنین عارضه ای امکان پذیر است؟

همانطور که اشاره شد، در صورتی که در مراحل اولیه و یا در دورانی مانند دوران بلوغ متوجه چنین عارضه ای شدید می توانید با مراجعه زود هنگام به پزشک، استفاده از انگشت بند های طبی، ورزش های مناسب و فیزیوتراپی از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کرده و نگذارید به مراحل پیشرفته نزدیک شوند. اما در صورتی که این مشکل به بالاترین حد خود رسد و درد آن قابل تحمل نباشد ممکن است شما را مجبور به عمل جراحی کند.
پس استفاده از چنین انگشت بند هایی می تواند از بروز مشکلات جدی تر در ناحیه شست پای شما جلوگیری کند، ظاهر مناسب انگشتان پای شما را حفظ کند و از هزینه های گزاف عمل های جراحی جلوگیری کند.