اندازه گیری قند خون با موبایل

اندازه گیری قند خون با موبایل : با دستگاه تست قند خون  ،  تجهیزات پزشکی بی گزند ، بی گزند بمانید

معرفی بهترین و آشغال ترین دستگاه قند خون + نوار قند خون  از طریق لینک زیر :

دستگاه تست قند خون 

اندازه گیری قند خون با موبایل

بیماری قند خون یا دیابت می تواند به علت های متفاوتی رخ دهد . از اصلی ترین دلایل آن می توان به ژنتیک ، بیماری های زمینه ای ، چاقی ، عدم تحرک و … اشاره کرد . در سال های اخیر و با شیوع بیماری کرونا ، میزان خانه نشینی افراد چندین برابر بیشتر شد . اکثر مشاغل به صورت دورکاری و آنلاین تبدیل شده ، کلاس های درسی تعطیل و موبایل و تبلت جایگزین ان شدند . فعالیت های افراد محدود به فعالیت های خانگی و هر گونه باشگاه و کلاس های ورزشی نیز تعطیل و یا به صورت های محدود و خاص برگزار می شوند .
در این شرایط ، اضافه وزن و عدم تحرک باعث ایجاد بیماری های بسیاری می گردند .
افرادی که به حفظ سلامت بدن خود اهمیت بسیاری می دهند ، همواره در تلاشند تا وضعیت درونی و فیزیکی بدن خود را به گونه ای مدیریت نمایند که علاوه بر تناسب اندام ، بتوانند فاکتور های خونی و سایر ارگان های درونی بدن را نیز تحت کنترل داشته و ان را در بهترین شرایط حفظ کنند .

اندازه گیری قند خون با موبایل
اندازه گیری قند خون با موبایل

یکی از رایج ترین بیماری های که در این شرایط می تواند سلامت افراد را تحت خطر درآورد ، بیماری قند خون . افزایش قند خون به معنی تجمع گلوکز در خون و ناتوانی بدن در استفاده از آن و تبدیل به انرژی برای سلول ها است . در نتیجه ی این بیماری ، گلوکز در بدن انباشته شده و بدن شخص دائما احساس خستگی می کند . چرا که گلوکز نمی تواند تجزیه شده و به عنوان سوخت سلول ها مورد استفاده قرار بگیرد .
حال وضعیت این گلوکز اضافی چه می شود ؟ این مواد قندی باید تحت نظر پزشک ، با کمک رژیم های غذایی و نیز ، فعالیت های ورزشی مدیریت شوند .
بررسی منظم میزان قند خون همواره کمک می کند تا بتوان قند خون را در مراحل اولیه تشخیص داد و از تبدیل شدن ان به یک بیماری جلوگیری نمود .
در سالیان پیش ، بررسی تست قند خون با کمک روش های آزمایشگاهی رواج بسیاری داشت . افراد به صورت ناشتا همراه با نسخه ی پزشک به آزمایشگاه ها مراجعه کرده و با بررسی نمونه ی خون ، میزان قند آنان بررسی می شد . در سال های اخیر ، این روش عمدتا برای مراحل حاد تر توصیه شده و استفاده از دستگاه های تست قند خون خانگی رواج بسیاری پیدا کردند . این کالای پزشکی خانگی ، نیاز افراد را به حضور در مراکز خدمات درمانی به حداقل رسانده و کمک می کند تا فرد بتواند در ساده ترین حالت و در منزل ، بتواند قند خون خود را تحت کنترل داشته باشد .
اما این وسیله ، همیشه و در هر زمانی در دسترس نیست و بسیاری افراد از آن در منازل خود نگهداری نمی کنند .
یکی از روش های مدرن بررسی قند خون ، استفاده از اپلیکیشن های سلامتی است . این اپلیکیشن ها قادر به بررسی نمونه ی خون و نیز ارائه ی نتیجه ی دقیق نمی باشند .
عملکرد این اپلیکیشن ها به گونه ای است که پس از نصب روی موبایل ، نیاز است تا تمامی غذا ها و نوشیدنی های مصرف شده در طول روز ، و همچنین میزان دقیق فعالیت های روزمره ی شما در آن ثبت گردد . در پایان روز ، اپلیکیشن به شما میزان قند وارد شده به بدن ، میزان قندی که طی فعالیت های بدنی و فعالیت های روزمره ی شما سوخته شده ، و نیز در نهایت قند خون پایان روز را اعلام می کند .
البته صحت این برنامه ها صد درصد دقیق نیست ؛ اما کمک می کند تا بتوان مدیریت و نظارت بهتر و دقیق تری روی رژیم غذایی روزانه و نیز فعالیت های بدنی داشت .
علاوه بر این اپلیکیشن ، برخی دیگر از سازنده های اپلیکیشن اعلام کرده اند برنامه ای طراحی نموده که با کمک سنسور اثر انگشت و یا لنز دوربین ، می توانند قند خون فرد را نمایش دهند . این سازنده ها مدعی هستند که کاربر تنها کافیست انگشت خود را روی سنسور تاچ و یا لنز دوربین بگذارد تا اپلیکیشن از طریق امواج ، قند خون شخص را بررسی نماید . البته از صحت واقعی این اپلیکیشن ها اطلاعات دقیقی در دسترس نیس و نمی توان به نتایج به دست آمده اعتماد نمود .

دستگاه های تست قند خون یا اپلیکیشن ؟

به هر حال ، گرچه اپلیکیشن های سلامت می توانند گزینه ای عالی برای مدیریت قند خون باشند ، ولی توصیه می شود افرادی که به هر دلیل ، در معرض ریسک بالا برای ابتلا به بیماری قند خون هستند ، علاوه بر حفظ رژیم های غذایی و ورزش و کمک گرفتن از اپلیکیشن های سلامتی ، دستگاه قند خون را نیز خریداری کنند .
کنترل روزانه ی قند خون ، و حتی بررسی آن در چندین بازه ی زمانی مختلف ، کمک می کند تا وضعیت و سلامت بدن در بهترین شرایط حفظ شود . در این مراحل ، با مشاهده ی افزایش جزئی قند خون ، می توان با کمک فعالیت های ورزشی و غذا های سالم کاهنده ی قند خون ، وضعیت را به حالت کنترل شده دراورد . این امر نیاز به مراجعه ی مکرر به پزشک ، مصرف دارو های شیمایی و نیز روش های درمانی پیچیده را به حداقل می رساند .

دستگاه های تست قند خون خانگی یکی از دستگاه های مهم و ضروری برای تمام خانوتاده های ایرانی هست که از طریق سایت بی گزند هم دستگاه هم نوار آن ها را می توانید تهیه کنید

مطالب مرتبط: نرم افزار اندازه گیری تست قند خون اندروید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.